تیغه حسن فتحی کارگردان شهرزاد زمان پخش فصل دوم شهرزاد

تیغه: حسن فتحی کارگردان شهرزاد زمان پخش فصل دوم شهرزاد شبکه نمایش خانگی ترانه علیدوستی سریال شهرزاد مصطفی زمانی علی نصیریان شهاب حسینی

گت بلاگز اخبار اجتماعی نحوه بهره‌مندی مشمولان از معافیت‌ تحصیلی اعلام شد

معاون مشمولان و امور معافیت‌های شرکت وظیفه عمومی ناجا در مورد روند دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان مشمول و مدت این معافیت‌ جهت مقاطع تحصیلی متفاوت توضیحاتی را ار

نحوه بهره‌مندی مشمولان از معافیت‌ تحصیلی اعلام شد

نحوه بهره مندی مشمولان از معافیت تحصیلی اعلام شد

عبارات مهم : معافیت

معاون مشمولان و امور معافیت های شرکت وظیفه عمومی ناجا در مورد روند دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان مشمول و مدت این معافیت جهت مقاطع تحصیلی متفاوت توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ نجف حمیدزاده که در یک برنامه رادیویی سخن می گفت، در مورد معافیت تحصیلی افرادی که قصد ورود به دانشگاه دارند اظهار کرد: بعد از اینکه نتیجه های اعلام شد، دانشجویانی که پذیرفته شدند باید با مراجعه به دانشگاهی که از آن پذیرش گرفتند، فرم درخواست معافیت تحصیلی را دریافت کنند و به نزدیکترین دفتر پلیس +10 یا دفاتر خدمات الکترونیک ناجا مراجعه کنند. در این دفاتر دوستان کاملا توجیه هستند و درخواست معافیت مشمولان را در سامانه ثبت می کنند و مجوز اولیه به صورت اتوماتیک صادر می شود و سپس می توانند جهت تکمیل عضویت به دانشگاه مراجعه کنند.

نحوه بهره‌مندی مشمولان از معافیت‌ تحصیلی اعلام شد

وی افزود: جهت افرادی که شرایط مورد نیاز را داشته باشند در مدت کمتر از یک ماه معافیت تحصیلی صادر می شود و این معافیت تحصیلی تا موعد انقضا اعتبار دارد.

معاون مشمولان و امور معافیت های شرکت وظیفه عمومی ناجا با اشاره به مدت وقت معافیت جهت هر یک از مقاطع تحصیلی گفت: دانشجویان توجه داشته باشند که وقت اولیه معافیت تحصیلی مقاطع متفاوت مشخص است و دانشجویان باید در این مدت تحصیل خود را به آخر برسانند. به عنوان مثال معافیت مقطع کاردانی حداکثر دو و نیم سال، کارشناسی ناپیوسته سه سال و ارشد ناپیوسته سه سال و کارشناسی پنج سال، دکترای پزشکی پیوسته 8 سال و دکترای تخصصی شش سال است و دانشجویان باید طوری برنامه ریزی کنند که در این فرجه اولیه تحصیلات خود را به آخر برسانند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های شرکت وظیفه عمومی ناجا در مورد روند دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان مشمول و مدت این معافیت‌ جهت مقاطع تحصیلی متفاوت توضیحاتی را ار

وی در مورد اینکه در صورتی که دانشجویان در این مدت تحصیلات خود را به آخر نرسانند چه اتفاقی رخ خواهد داد اظهار کرد: اگر دانشجویان از این وقت به نحو احسن استفاده نکنند و به موقع فارغ التحصیل نشوند، یکسال سنوات ارفاغی خواهند داشت که در این مدت باید فارغ التحصیل شوند. در غیر این صورت وارد مهلت معرفی می شوند که در این شرایط برابر ماده 13 آیین نامه اجرایی ادامه تحصیل آنها ممنوع خواهد بود. اگر دانشجویان در صرفت معرفی فارغ التحصیل نشوند وارد غیبت می شوند.

سرهنگ حمیدزاده در مورد بوروکراسی انجام فرایند معافیت تحصیلی و انجام هماهنگی های بدون واسطه بین دانشگاه ها و شرکت نظام وظیفه گفت: دنبال این مسئله هستیم و مشورت های اولیه را هم باوزارت علوم انجام داده ایم و در صورتی که مقدمات کار فراهم شود، این کارها از طریق سامانه به صورت مبادله الکترونیک انجام خواهد شد.

واژه های کلیدی: معافیت | دانشگاه | دانشگاه | دانشجویان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz