تیغه حسن فتحی کارگردان شهرزاد زمان پخش فصل دوم شهرزاد

تیغه: حسن فتحی کارگردان شهرزاد زمان پخش فصل دوم شهرزاد شبکه نمایش خانگی ترانه علیدوستی سریال شهرزاد مصطفی زمانی علی نصیریان شهاب حسینی

انتظار رشد قابل توجه سکه در نخستین روز هفته محقق نشد، ولی این فلز گرانبها توانست از مرز دو میلیون و ۲۰ هزار تومان عبور کند. روز شنبه، سکه ۴ هزار تومان زیاد کردن

سردرگمی در بازار سکه

سردرگمی در بازار سکه

عبارات مهم : بازار

انتظار رشد قابل توجه سکه در نخستین روز هفته محقق نشد، ولی این فلز گرانبها توانست از مرز دو میلیون و ۲۰ هزار تومان عبور کند. روز شنبه، سکه ۴ هزار تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و به قیمت دو میلیون و ۲۳ هزار تومان رسید. رشد ۲ دهم درصدی فلز گرانبهای داخلی در شرایطی رقم خورد که تعداد زیادی از بازیگران سکه انتظار زیاد کردن بیشتری را داشتند.

سردرگمی در بازار سکه

به گفته بعضی فعالان، در بعضی از مقاطع روزهای پنج شنبه و جمعه در معاملات پشت خطی، سکه بالای کانال دو میلیون و ۳۰ هزار تومان نیز معامله شده است بود. در واقع معامله گران انتظار داشتند به واسطه حرکت افزایشی اونس در بازارهای جهانی، سکه تمام بهار آزادی در نخستین روز هفته جاری رشد قابل توجهی را به ثبت رساند. با این حال، از بعدازظهر روز جمعه، روند افزایشی طلای جهانی متوقف شد و قیمت فلز زرد به ابتدای مرز هزار و ۳۰۰ دلار نزدیک تر شد. عوض کردن مسیر اونس در ساعات انتهایی روز جمعه موجب شد که معامله گران داخلی روز ابتدایی هفته را با احتیاط بیشتری شروع کنند و به تبع آن سکه تمام رشد مورد انتظار معامله گران صعودی را تجربه نکند.

به گفته بعضی فعالان، اظهارنظر ترامپ مبنی بر احتمال برگزاری دیدارش با رهبر کره شمالی مسیر اونس را عوض کردن داد.

انتظار رشد قابل توجه سکه در نخستین روز هفته محقق نشد، ولی این فلز گرانبها توانست از مرز دو میلیون و ۲۰ هزار تومان عبور کند. روز شنبه، سکه ۴ هزار تومان زیاد کردن

نوسانات رفت و برگشتی اونس در بازارهای جهانی، بخش زیادی از معامله گران داخلی را سردرگم کرد. انتظارات افزایشی بازار تحت تاثیر عوض کردن مسیر اونس به یکباره عوض کردن کرد و بخشی از معامله گران که در معاملات پشت خطی با قیمت های بالاتری اقدام به خرید کرده بودند دچار ضرر شدند. به نظر می رسد با توجه به رفت و برگشت اونس جهانی، بازیگران بازار سکه از این بعد با احتیاط بیشتری واکنش‌ها کنند و بی گدار به آب نزنند. البته هر گاه سطوح مقاومتی در بازار سکه شکسته شده است هست، دامنه نوسان کمی زیاد افزایشی شده است هست، آیا که شکست هر سطح مقاومتی معمولا با ورود تقاضای تازه به بازار همراه بوده است.

روز شنبه، قیمت سکه در حجم خرد بالاتر بود و بعضا حتی شنیده شد که این فلز گرانبها بالای دو میلیون و ۴۰ هزار تومان معامله شد. این در حالی بود که در معاملات عمده قیمت در کانال دو میلیون و۲۰هزار تومان قرار داشت. روز شنبه، یک مانع دیگر نیز در برابر زیاد کردن دامنه نوسان صعودی سکه وجود داشت و آن حرکت کاهشی دلار در بازار غیررسمی بود. به گفته فعالان، ظهر روز نخستین روز هفته، شاخص ارزی کشش شکست مرز ۶ هزار و ۳۰۰ تومان را از خود نشان نداد و بعد از مدتی به زیر سطح ۶ هزار و ۲۵۰ تومان کم کردن کرد. روز گذشته، دلار حدود ساعت ۳ بعدازظهر با قیمت ۶ هزار و ۲۳۰ تومان معامله شد. به گفته فعالان، در نخستین روز هفته خریدار جدیدی وارد بازار نشد که قیمت ها در جهت صعودی حرکت کنند.

در این میان، بازیگران افزایشی که از رشد قیمت و عبور از سطح ۶ هزار و ۳۰۰ تومان به طور موقت ناامید شده است بودند، در موقعیت فروش قرار گرفتند و قیمت را در جهت کاهشی حرکت دادند. کم کردن قیمت دلار در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران در شرایطی رخ داد که در بازارهای شهرهای مرزی قیمت این ارز افت چندانی را به ثبت نرسانده بود. گروهی از معامله گران بازار داخلی با اشاره به این عنوان عنوان کردند که انتظار افت زیاد قیمت دلار در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران را ندارند. از نظر آنها، مقاومت در بازار همسایه یک سیگنال انتظاری به معامله گران بازار داخلی داد. روز شنبه حواله درهم نیز نوسان خاصی را به ثبت نرساند و زیر مرز روانی هزارو ۷۰۰ تومان معاملات خود را صورت داد. قیمت حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیم دارند و به طور سنتی زیاد کردن یا کم کردن یکی منجر به زیاد کردن یا کم کردن دیگری می شود. روز گذشته درهم در دامنه هزار و ۶۶۵ تا هزار و ۶۷۵ تومان قرار داشت.

سردرگمی در بازار سکه

همچنین در این روز بار دیگر قیمت های حواله ای دلار زیر بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران بود. به گفته یکی از بازیگران با تجربه بازار، روز شنبه قیمت حواله دلار عموما در کانال ۶هزار و ۱۰۰تومان بود. در روزی که دلار در بازار آزاد حرکت کاهشی داشت، قیمت این ارز در مرکز مبادلات اوج رفت. روز شنبه، دلار مبادله ای با ۲تومان رشد به ۴ هزار و ۲۱۱ تومان رسید.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz